Paneliści

10:00 – 10:30 Wystąpienia otwierające

  • Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii
  • Rolf Nikel, Ambasador Niemiec
  • Jonathan Knott, Ambasador Wielkiej Brytanii
  • Daphne Bergsma, Ambasador Holandii

10:30 – 11:30 Panel otwierający

  1. „Cyfrowy eksport” szansą dla polskich firm
  • Dionizy Smoleń, PwC
  • Małgorzata Oleszczuk, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
  • Adrian Malinowski, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
  • Marcin Idźczak, Idźczak Meble
  • Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej
  • Krzysztof Pierzchała, Polska Agencja Inwestycji i Handlu
  • Izabela Zawisza, Prezes Zarządu KF Niccolum Sp. z o.o.

12:00 – 13:00 Panele:

  1. Bezumowny BREXIT – czy można się przygotować ?
  • Aleksandra Frelek, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
  • Tomasz Ślagórski, wiceprezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych
  • Anna Oborska, Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentów
  • Joanna Popiołek, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych
  • Krzysztof Trepczyński, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
  • Sławomir Speina – Kierownik Referatu w Urzędzie Celno-Skarbowym w Poznaniu
  1. Jak dalej rozwijać ekosystem startup-owy?
  • Beata Lubos, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
  • Arkadiusz Lewicki, Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów UE
  • Maciej Sadowski, prezes fundacji Startup Hub Poland
  • Marcin Seniuk, Dyrektor Departamentu Rozwoju Startupów, PARP
  • Marcin Sowa, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
  • Mateusz Sołtysiak – Brink.io – IoT Accelerator
  1. Pionierzy polskiej przedsiębiorczości – 1989 – ukłon dla przedsiębiorców i ich 30-letnich firm.
  • Katarzyna Gierczak-Grupińska, Fundacja Firm Rodzinnych
  • Kondrad Bugiera, Rada Fundacji Firm Rodzinnych
  • Marzena Raźniewska-Półkoszek, Bomis
  • Piotr Błażejewski, Stara Przędzalnia,
  • Maciej Pietrula, Clever Business

14:00 – 15:00 Panele

  1. Jak rozpocząć i rozwijać cyfrowy eksport?
  • Szymon Klus, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
  • Paweł Oleszczuk, PwC
  • Michał Mierzejewski, Poczta Polska
  • Michał Polański, PARP
  • Marcin Idźczak, Idźczak Meble
  1. Sukcesja firm – fundacje rodzinne pomysłem na akumulację polskiego kapitału.
  • Grzegorz Płatek, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii
  • Paweł Tomczykowski (Konfederacja Lewiatan / Kancelaria Ożóg Tomczykowski)
  • Agnieszka Krysik, kancelaria Grabowski i Wspólnicy
  • Grzegorz Maślanko, Grant Thornton
  • Katarzyna Żółcińska, Crido
  1. Lekcja przedsiębiorczości dla młodzieży.
  • Zbigniew Wojciechowski, MPiT
  • Magdalena Groszkowska, MPiT
  • Barbara Szymczyk-Opiłka, Fund. Młodzieży Przedsiębiorczej,
  • Andrzej Truszczyński, laureat konkursu na młodzieżowe mikroprzedsiębiorstwo „Produkcik”,

15:30 – 16:30 Panele

  1. Jak budować silną Markę Polskiej Gospodarki?
  • Michał Polański, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
  • Janusz Komurkiewicz, Fakro
  • Przemysław Jesionowski, IC Solutions
  • Ireneusz Szczypski, Szynaka Meble
  • Janusz Rosiński, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych
  • Krzysztof Śmierciak, UAVS Poland Sp. z o.o.
  1. Czy i jak można chronić nowoczesne technologie?
  • Edyta Demby-Siwek – Prezes Urzędu Patentowego
  1. Setki zmian dla firm – jak z nich skorzystać?
  • Andrzej Guzowski, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

17:30 – 21:00 Gala wieczorna z wręczeniem nagród „Przedsiębiorcy transformacji”